11.05.2017 byliśmy na konsultacjach u jednego z najlepszych ortopedów dziecięcych na świecie, u dr Dror’a Paley’a. Dror Paley opracował ponad 100 (!!!) nowych procedur operacyjnych (np. superhip procedure, superknee procedure, superankle procedure, ulnarization, percutaneous Gigli saw osteotomy, focal dome osteotomy, angulation-translation osteotomy). Pomimo długiego oczekiwania jesteśmy bardzo zadowoleni z wizyty.

(Zosia na rynku w Skierniewicach)

Widać, że przez dr Paley’a przemawia wieloletnie doświadczenie, racjonalność oraz chęć pomocy. Podczas naszych ponad godzinnych konsultacji dowiedzieliśmy się jak może wyglądać operacja przeprowadzona przez dr Paley’a, z czym się wiążę, jakie problemy mogą wystąpić, oraz uzyskaliśmy wyczerpujące odpowiedzi na wszystkie nasze pytania. Niestety nie wszystkie informacje jakie otrzymaliśmy są bardzo pozytywne. Otóż okazało się, że w przypadku lewej nóżki nie wystarczy sama „podstawowa” operacja superankle. Doktor chce dokonać połączenia chrząstek przy wykorzystaniu białka morfogenetycznego kości (BMP). BMP zostałoby wstrzyknięte w piszczel oraz w kość skokową. Operacja ta gwarantowałaby, że nie będziemy mieli nawrotów wady, które wymagałyby kolejnych operacji. Na dzień dzisiejszy BMP jest niedostępne w Polsce.

Wyniki jakimi dr Dror Paley może się pochwalić są zadziwiające, powalają, potrafią przywrócić nadzieję każdemu. Wystarczy przeszukać youtube żeby się przekonać, że sytuację (przez niektórych lekarzy) traktowane jako beznadziejne (lub z zalecaną amputacją) są wyprowadzane. Dzieci chodzą, biegają, funkcjonują w pełni normalnie.

W przeciągu najbliższych trzech tygodni otrzymamy dokładną wycenę leczenia naszej kochanej Zosi w Paley Institute w USA.

(Szczęśliwa Zosia szykuje się do drogi powrotnej)

Pamiętajcie, że cały czas możecie wspierać Zosię przekazując na jej leczenie darowiznę. Za każdą pomoc dziękujemy <3

Kategorie: Blog

4 Komentarze

Aleksandra · 1 czerwca 2018 o 21:36

Proszę o pomoc jak można skontaktować się z doktorem??

witam czy ten lekarz przyjmuje w Polsce? · 18 stycznia 2019 o 13:08

czy morzna sie umowic na konsultacje w pl

    Administrator · 16 stycznia 2020 o 15:07

    Tak. Można pisać przez stronę paley institute.

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *